První jarní výlet a vycházka

obrázek - Výlet na Štamberk

Zřícenina hradu Štamberk u Telče,
Mrákotín (Na Kovárně)

Neděle 27. dubna


Celodenní výlet,
odjezd vlakem z dačického nádraží v 8:39 hod.

Návrat zpět z Telče v 15:57 hod.;
doprava vlakem a autobusem, pěší trasa kolem 6-8 km.

První jarní výlet a vycházka Spolku přátel muzea v Dačicích proběhl v neděli 27. dubna na zříceninu hradu Štamberk u Telče, dále se 27 účastníků podívalo do Mrákotína a nad Dobrou Vodu ke kostelíku sv. Jáchyma.

Tentokrát jsme dali přednost přepravě vláčkem z Dačic do Telče, poté následoval autobus do Lhotky a odtud jsme již putovali po svých na Štamberk.
Počasí nám přálo, bylo přímo nádherně. Potěšily nás nejen krásné výhledy do kraje, ale i svěží jarní příroda cestou kolem rybníků Horního i Dolního Mrzatce, rozkvetlé blatouchy, napili jsme se ze studánky Aničky mezi oběma rybníky a dorazili na oběd do Mrákotína do restaurace Na Kovárně.
Po občerstvení jsme využili zbývajícího času k návštěvě nedalekého kostela sv. Jáchyma nad Dobrou Vodou, odkud nás čekaly opět krásné výhledy.
Poté již zpět autobusem do Telče a opět vlakem do Dačic.
Celý výlet a vycházku zajišťovala a naplánovala členka výboru našeho spolku Věrka Holakovská, která ještě s manželi Černochovými zkušebně celou trasu dopředu prošla.

Když se povede počasí, trasa a sejde se dobrá parta lidí, je vždy radost vyrazit do okolní krajiny a poznávat nová místa.